avatar wątek założył:
osiedlebielany
Dec. 30, 2013, 3:43 p.m.
0
odsłon: 1337, komentarzy: 5 / 5
ostatni wpis: Eomitas,
Oct. 2, 2015, 8:36 a.m.

Dziennik projektu "Osiedle Bielany - piętro bliźniaka"

Podforum poświęcone projektowi "Osiedle Bielany - piętro bliźniaka" opublikowanemu przez użytkownika osiedlebielany

Komentarze
avatar
osiedlebielany, 30 December 2013 o 15:59
Ranking: 0 pkt., 2 komentarzy, 1 wątków
Przedstawiam piętro bliźniaka oferowanego na Osiedlu Bielany przy ul. Loteryjki. Podstawowe parametry budynku:
  • powierzchnia całkowita bliźniaka 363,22 m2,
  • powierzchnia zabudowy 117,22 m2,
  • powierzchnia użytkowa 269,39 m2,
  • kubatura brutto 1132 m3,
  • ilość kondygnacji nadziemnych - 3, podziemnych 0,
  • rodzaj dachu - wielospadowy.

Jest to budynek mieszkalny, jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, trzykondygnacyjnej.
Projekt budynku jest autorstwa Grzegorza Podgórskiego i Marcina Turleja.

Wszystkie domy na Osiedlu Bielany są budowane tak jak dla siebie, a rozwiązania w nich zastosowane sprawdzają się od lat. Cegła porotherm 25cm zapewniająca bardzo dobrą oddychalność w połączeniu z 15 cm warstwą styropianu daje bardzo dobre parametry budynków co potwierdzają świadectwa energetyczne budynków wystawione przez niezależnych ekspertów . Pomaga to zaoszczędzić na ogrzewaniu domu w okresie zimowym, a latem poczuć ulgę od upalnych dni.

W domach na Osiedlu Bielany stawiamy na wysoki standard wykończenia. Proponujemy okna najwyższej klasy. Drewniane okna, wieloszybowe z systemami antywłamaniowymi. Drzwi wejściowe antywłamaniowe z certyfikatem C firmy Gerda oraz brama garażowa segmentowa z napędem.

Kupując dom na Osiedlu Bielany otrzymujesz wykonane wszystkie instalacje wodne, hydrauliczne i elektryczne. Grzejniki pokojowe i łazienkowe a także piec C.O. który znajduje się w kotłowni (łazience na poddaszu).

Więcej informacji na stronie http://www.osiedlebielany.pl/
avatar
osiedlebielany, 31 December 2013 o 00:35
Ranking: 0 pkt., 2 komentarzy, 1 wątków
Może warto jeszcze dodać ogólną informację:

Osiedle Bielany to nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych na skraju miasta Warszawa. Położone blisko centrum miasta, a zwłaszcza stacji Metro Młociny i Kampinoskiego Parku Narodowego. Nowe domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej na dużych działkach. Budynki są odsunięte od siebie na odległość 16m co daje dużą przestrzeń i prywatność.

Podsumowując Osiedle Bielany jest umiejscowione kameralnie, w przepięknej lokalizacji, z dala od zgiełku warszawskich ulic, a jednocześnie zapewnia komunikacyjna bliskość centrum miasta.
avatar
Czarna_Mania, 12 March 2015 o 22:04
Ranking: 0 pkt., 0 komentarzy, 0 wątków
Obecnie Bielany to piękna dzielnica Warszawy, a dla rodziny myślącej o własnym domku w "zielonej" części aglomeracji to wręcz wymarzone miejsce. Ciekawostką jednak może będzie, że w XIX w. Tygodnik Ilustrowany opublikował artykuł pt. "Bielany pod Warszawą" ;-)
K. Wł. Wójcicki napisał(a):

Dwa starożytne miasta, Kraków i Warszawa, w pobliżu murów swoich mają swoje Bielany (...)
Warszawskie Bielany, o milę od Warszawy, leżą na jednej płaszczyźnie z głównym miastem królestwa, bliżej Wisły, a z przeciwnego jej brzegu dopiero dostrzegasz nieco podobieństwa do krakowskich, bo widomie rysuje się i uwydatnia wyniosła góra, na której kościół z klasztorem kamedułów wychyla z pośród cienia drzew białe swe mury.
Założenie obu klasztorów dzieli zaledwie lat kilkadziesiąt: na skalistej górze pod Krakowem, powstał w czasach Zygmunta III; na piaszczystym wzgórzu pod Warszawą, za panowania Władysława IV, syna jego. (...)
Bielany tak przyrosły do serca Warszawian, jak i Czerniaków, z tą różnicą, że odpust u kamedułów trwa tylko dni kilka, zacząwszy od Zielonych Świątek, gdy w Czerniakowie blisko cztery tygodnie. Skromniejszy jest ten ostatni, bo nie gromadzi do razu takiej masy gości wszystkich warstw społeczności naszej, jak drugi dzień Zielonych Świątek na Bielany.
Wyższy ton, to jest bogatsze rodziny panów lub przemysłowców, zostawia właściwym mieszkańcom Warszawy, rzemieślnikom, niańkom i mamkom dzieci swoich, skromny Czerniaków: dla siebie zachowuje Bielany, aby tam z całym przepychem wystąpić. Na drodze do Czerniakowa tłumy tylko piesze ochoczo spieszące ujrzysz, rzadko pojazd lub dorożkę warszawską. Świat wyższy niema po co spieszyć do Czerniakowa, bo któż tu będzie podziwiał świetność strojów, wystawność pojazdów i koni?(...)
Lasy bielański i marymoncki, połączone z sobą, stanowiły kiedyś dobrą knieję, pełną grubego zwierza, i w niej często polować lubił król Jan Sobieski. W roku 1683, gdy w pałacyku marymonckim, dotąd istniejącym, zmęczony łowami spoczywał, poseł cesarza austryackiego upadł przed nim na kolana, błagając bohatera, ażeby od zguby ocalił Wiedeń, a obecny nuncyusz papieski dodał, żeby ratował chrześcijaństwo. Wtedy król, wzruszony do głębi serca, dał słowo zezwalające.(...)
Przechowały się dotąd i ta sosna, i ten sam dąb ulubiony, pod któremi chwile wolne od zatrudnień urzędowych, w dnie pogodne do późnej jesieni, przepędzał Stanisław Staszic, czytując książki i kreśląc w nich notatki ołówkiem.(...)

Jak widać wspaniały to zakątek, i z ciekawą historią...
avatar
tobiu, 14 March 2015 o 07:48
Ranking: 2 pkt., 35 komentarzy, 0 wątków
Ha, jak widać, na Bielanach "Wyższy ton" bywa - znaczy się elyty :D , podczas gdy proletaryat ma dla siebie "skromny Czerniaków" :D
Czuć ducha epoki - dzisiaj wyznawcy takiego myślenia mogliby powiedzieć, że elyty jeżdzą na Majorkę, a proletaryat do Irlandii (na zmywak of course :P )
Zostawiając tzw. "walkę klas", można by zapytać, a co dziś robią Polacy? Kto zapali światełko na płycie grobu Staszica u kamedułów na Bielanach wspominając jego właśnie, zdaje się, opinie: "gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą" ?
avatar
Eomitas, 19 June 2015 o 15:50
Ranking: 0 pkt., 0 komentarzy, 0 wątków

W Lasku Bielańskim odbędzie się "Piknik z Tatą" - przy ul.Dewajtis 3, pojutrze tj. w niedzielę 21 czerwca 2015 r.
Organizatorem jest "Dobre Miejsce", a okazją jest Dzień Ojca.
Impreza startuje o 10.00, o 11.00 jest msza św. u Kamedułów, potem koncert, konie, warsztaty plastyczne, drukarka 3D, konkursy sportowe, teatrzyk, zaprzęg konny, motocykle, kucyki, rodeo, dmuchane miasteczko, inspekcje fotelików, wyścigi solarne, symulator dachowania, konkursy sportowe, grill samoobsługowy, kiermasz rękodzieł i wiele innych atrakcji!

Hymnem jest piosenka:

L. Starski, W. Krzemieński, wyk. M. Koterbska napisał(a): Karuzela, karuzela
na bielanach co niedziela.
Śmiechu beczka i wesela...


Dobrej zabawy na Bielanach
avatar
Eomitas, 02 October 2015 o 08:36
Ranking: 0 pkt., 0 komentarzy, 0 wątków
Karuzela na Bielanach znów będzie ... śpiewana - w niedzielę 04.10.2015.
Tym razem w ramach dnia św. Franciszka - wstęp wolny i atrakcje też: przejażdżki zaprzęgiem, kursującym między Marymoncką i Kamedulską; rzut lotką do tarczy; malowanie na drewnie; dmuchane miasteczko i zjeżdżalnia; malowanie twarzy; mega chusta; grill oraz plenerowy bufet, który poczęstuje blokiem czekoladowym. Generalnie organizatorzy chcieliby zapewnić atmosferę pikniku rodzinnego.

Do obejrzenia będzie też wystawa "Polska Walcząca".

Po zakończeniu festynu warto przemieścić się na Wolę i odwiedzić pomnik Inki (Danuty Siedzikówny - siedemnastolatki, zamordowanej w 1946 r. przez NKWD), którego odsłonięcie będzie już jutro. Ta patriotyczna impreza rozpoczyna się o 10.00 (zaznaczam - w sobotę) mszą św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika (na ul. Bema), potem przejście pod pomnik, apel pamięci;
o 12:10 przemówienie prezydenta Dudy;
o 13:00 przedstawienie teatralne "Proces Inki", potem koncerty patriotyczne, gdy i zabawy dla dzieci, kuchnia polowa;
o 14:00 panel historyczny;
o 16.00 koncert zespołu "Contra Mundum".
Podsumowując: w ten weekend Warszawa proponuje rozrywki rodzinne i patriotyczne.