avatar wątek założył:
marta9marta
March 11, 2013, 4:27 p.m.
0
odsłon: 1321, komentarzy: 6 / 6
ostatni wpis: marta9marta,
March 24, 2013, 7:12 p.m.

Dziennik projektu "salon abc"

Podforum poświęcone projektowi "salon abc" opublikowanemu przez użytkownika marta9marta

Komentarze
avatar
marta9marta, 11 March 2013 o 16:27
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
avatar
KasiaF, 12 March 2013 o 05:02
Ranking: 1 pkt., 8 komentarzy, 0 wątków
Mocne kolory. To chyba salon jakichś silnych osobowości?
avatar
marta9marta, 12 March 2013 o 14:45
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
Pozwoliłam sobie użyć moich ulubionych kolorów we wnętrzu które mimo tego, że są dość ciemne mogą być przytulne i ciepłe.
Kliknij, ab dodać do projektu
Szarości, czernie ocieplone szarobłękitnym kolorem . Moja paleta idealna :)
avatar
errasmus, 19 March 2013 o 02:10
Ranking: 4 pkt., 16 komentarzy, 0 wątków

Na zasadzie kontrastu można przyjąć, że w przedstawionej palecie uzupełnieniem koloru czarnego jest kolory biały. Ich uzupełnieniem, łagodzącym przejście, są kolory jasno- i ciemnoszary. Natomiast z kolorami niebiesko-turkusowymi zgodnie z przedstawioną koncepcją doboru kolorów i koła Heringa najlepiej harmonizowałyby drewno o bardziej intensywnej, ciepłej kolorystyce wpadające w pomarańcz?

Oczywiście mam świadomość, że przedstawiona paleta jest "idealna" wg subiektywnych, osobistych kryteriów. Chodzi mi jednak o sytuację, gdy dostajemy prośbę o pomoc zawierającą kolory wymarzone przez pytającego, które jednak projektantowi nie pasują. Wtedy trzeba z nimi jakoś popracować, by uzyskać sensowną paletę. Jako rozwiązanie nasuwają mi się takie środki jak kontrast, płynne przejście i wspomniane koło Heringa. Pytanie, czy dobrze rozumiem artykuł o kolorach i czy podane narzędzia właśnie tak powinny być używane?
avatar
marta9marta, 20 March 2013 o 20:49
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
troszkę źle sie wyraziłam :) Bo ten "kolaż" wyżej to taki zbiór kolorów które ja lubię we wnętrzach a nie, że to jest paleta do jednego pomieszczenia (np tego zaprojektowanego wyżej przeze mnie)i wszystkie kolory są użyte. To było tak o rzucone apropo mocniejszych kolorów we wnętrzu. Oczywiście ma Pani/Pan rację z niebiesko-turkusowymi ładnie harmonizuje drewno wpadające w pomarańcz i np takie połączenie mam w swoim domu. Jeśli chodzi o dobór kolorów to nie wydaje mi się żeby były kolory które projektantowi nie pasują ;) Chyba, że chodzi o kolory które wg. niego nie pasują do wnętrza to wtedy tak, pierwsze co to przygotowujemy wizualizacje z wybranymi przez inwestora kolorami (bez względu na to czy są one dobrane wg koła czy kompletnie "od czapy" ). Staramy się wykorzystać je w taki sposób i z takim pomysłem by wyglądało to ciekawie, może przez dodatki albo wprowadzenie dodatkowego koloru neutralnego jak np szary ? styl? wzór? Przedstawiamy oczywiście swoje zdanie i za i przeciw tego rozwiązania kolorystycznego odwołując się nawet do sposobu bycia przyszłego mieszkańca. Dodatkowo szykujemy wizualki z wnętrzem w tych samych kolorach tylko odpowiednio dobranych wg koła (kontrast, płynne przejśćie i harmonizujące) i pokazujemy ich zalety. Ostatnia wizualizacja to projekt z kompletnie innymi kolorami, być może kontrastującymi z tymi wybranymi przez klienta. Jest to taki element zaskoczenia, lekko szokujący ale zarazem interesujący i inspirujący a także powodujący wiele kompromisów :)
avatar
KasiaF, 23 March 2013 o 23:59
Ranking: 1 pkt., 8 komentarzy, 0 wątków
Widzę, że strategia jest już dopracowana i sprawdzona :)
avatar
marta9marta, 24 March 2013 o 19:12
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
heh, może nie tyle co dopracowana i sprawdzona ale według mnie jedyna słuszna tzn ja zawsze staram się to robić :) Ale chętnie posłucham jak robią inni, może macie jakieś cenne rady :)