avatar wątek założył:
LittleGinger
Sept. 27, 2012, 7:50 p.m.
0
odsłon: 1379, komentarzy: 6 / 6
ostatni wpis: marta9marta,
Jan. 28, 2013, 3:20 p.m.

Dziennik projektu "Sypialnia tonąca w roślinach"

Podforum poświęcone projektowi "Sypialnia tonąca w roślinach" opublikowanemu przez użytkownika LittleGinger

Komentarze
avatar
LittleGinger, 27 September 2012 o 19:50
Ranking: 1 pkt., 5 komentarzy, 2 wątków
avatar
LittleGinger, 27 September 2012 o 20:04
Ranking: 1 pkt., 5 komentarzy, 2 wątków
Projekt w trakcie poprawek, nie oceniajcie go jeszcze ;)
avatar
1986annalisa, 02 October 2012 o 09:45
Ranking: 3 pkt., 18 komentarzy, 5 wątków
Mamy nie oceniać ale i tak fajnie się zapowiada :)
avatar
LittleGinger, 02 October 2012 o 12:52
Ranking: 1 pkt., 5 komentarzy, 2 wątków

W związku z tym, że chwilowo nie działa opcja rysowania prostokątów i luźnych kształtów w Vinci'm, postanowiłam poprawić projekt we własnym zakresie.

Pośrodku pokoju stoi duże, dwuosobowe łóżko.

Po prawej stronie umieszczone jest akwarium z ogromną ławicą neonów czerwonych. Dookoła akwarium rosną, w zaprojektowanym na miarę pojemniku: paprocie, scindapsusy, difenbachie i kilka odmian bluszczu. Całość doświetlona jest lekko świetlówkami, umieszczonymi w podwieszanych półkach.

Głównym źródłem światła w pomieszczeniu jest żyrandol. Światło intymne stanowią dwie lampki nocne, mocowane w ścianie, po obu stronach łóżka.

Lewa strona sypialni przeznaczona została na dużą szafę (kolor brązowy) i toaletkę (kolor pomarańczowy). Widoczne są jedynie w czasie ich używania, natomiast w ciągu dnia są zasłonięte przez 2 mobilne ściany, w postaci luster.
Ten zabieg optycznie powiększył sypialnię i spotęgował ilość roślin.

Kliknij, ab dodać do projektu
avatar
Michal_Siedlecki, 28 January 2013 o 10:12
Ranking: 6 pkt., 24 komentarzy, 16 wątków
Rzeczywiście w tym projekcie kontaktu z zielenią nie brakuje. Moim zdaniem jest on jednak znacznie przesadzony na wielu poziomach. Ściana z roślin totalnie dominuje pomieszczenie i rzeczywiście sypialnia tonie w roślinach, dla mnie to by było za dużo. Wejście zlokalizowane w środku pomieszczenia jest generalnie dobrym pomysłem, jednak w tym przypadku wypada ono na wprost łóżka co jest moim zdaniem nieco krępujące. Łóżko jest ogromne - rzadko się spotyka większe od 160 cm szerokości a to ma dwa metry. Zastanawiam się jak będzie ścielone, nie mówiąc już o kołdrze i narzucie, które będą musiały być chyba na zamówienie. Usytuowanie łóżka z głową pod oknem też budzi moje zastrzeżenia. Pod takim otworem prawdopodobnie trzeba będzie umieścić grzejnik, a chyba nie trzeba próbować aby stwierdzić, że z głową przy grzejniku śpi się fatalnie. Kolejną rzeczą, której bym unikał jest ściana z przesuwanych luster obok łóżka. Dla komfortu psychicznego przyszły właściciel tego pomieszczenia wymieni je na drzwi pełne. Podsumowując - bardzo ciekawy pomysł na pomieszczenie, ale nie na sypialnię a jeśli już to na sypialnię nie do spania :)
avatar
marta9marta, 28 January 2013 o 15:11
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
a ja bym w tym wypadku położyła się głową na wprost okna, dzięki temu miałabym jeszcze większy kontakt z naturą i piękny widok po przebudzeniu. Zieleni w sumie nigdy za dużo a jeśli to ściana z zieleni ( może specjalnie powieszone doniczki z roślinami okalającymi całą sćiane?) to jeszcze lepiej bo jest to chociaż bardziej uporządkowane i uzasadnione od jednego czy dwóch doniczkowych kwiatów na podłodze. A może roślinna fototapeta? a do tego kwiaty. A wszystko to wokół żywego obrazu jakim jest akwarium(fajnie by było gdyby dół był na poziomie oczu gdy leży się na łóżku). Można poczuć się jak w ciepłych krajach ! Dla mnie brak monotonii i standardu a co za tym idzie jestem na TAK :D!
avatar
marta9marta, 28 January 2013 o 15:20
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
a jeśli chodzi o ścielenie łóżka to dwie kołdry a prześcieradło 200x240 :)