avatar wątek założył:
1986annalisa
Jan. 11, 2013, 1:30 p.m.
0
odsłon: 6886, komentarzy: 8 / 8
ostatni wpis: KasiaF,
Jan. 1, 2014, 4:43 p.m.

Programy TV dotyczące projektowania wnętrz

Jakie znacie, jakie polecacie, a jakie odradzacie?

Cześć :)

Ostatnio dowiedziałam się, że moi znajomi dostali się do jaiegoś podobno sławnego programu w TV "Pan i Pani House" dotyczącego aranżacji wnętrz. Chodziło o to, że mieli starą kiepsko urządzoną kuchnię i robili jej rearanżację - znaczy ową rearanżację robiła ekipa architektów wnętrz i takim to sposobem moi znajomi dostali w prezencie nową kuchnie - naprawdę fajną! :)

Nie mam w domu TV i nie znam się za bardzo na tego typu programach, ale czy znacie takie? Tak sobie myślę, że kiedyś możnaby spróbować się dostać do takiego show :) Nie dość, że człowiek by oszczędził na własnej aranżacji w Vincim, to jeszcze jedno z pomieszczeń mogłoby być równie ciekawe i urządzone przez sponsorów :D

A film z moimi znajomymi: Olą i Arturem (a właściwie Olą i jej siostrą, bo Artur był w Kanadzie) jest tutaj.
Komentarze
avatar
1986annalisa, 11 January 2013 o 13:30
Ranking: 3 pkt., 18 komentarzy, 5 wątków
avatar
derrenage, 11 January 2013 o 23:30
Ranking: 5 pkt., 19 komentarzy, 4 wątków
"Bob Budowniczy" i "Sąsiedzi" ;-)
avatar
tobiu, 12 January 2013 o 14:09
Ranking: 2 pkt., 35 komentarzy, 0 wątków
Kliknij, ab dodać do projektu
Tylko nie jestem pewien - czy on jest projektantem? projektem? czy może produktem?
avatar
PanSamochodzik, 14 January 2013 o 13:36
Ranking: 1 pkt., 3 komentarzy, 0 wątków
Ja znam program o rearanżacji, ale samochodów a nie mieszkań ;) "Odpicuj mi brykę" ;)

A tak serio... może coś na (nie wierzę, że to piszę...) na TVN Style? To taki program dla kobitek o modzie, trendach, ciuchach, to może i coś o aranżacji wnętrz się znajdzie...
avatar
errasmus, 15 January 2013 o 12:30
Ranking: 4 pkt., 16 komentarzy, 0 wątków
A może być takie bardziej współczesne TV?
Np. na ipla.tv można znaleźć m.in.
avatar
marta9marta, 16 January 2013 o 09:47
Ranking: 24 pkt., 43 komentarzy, 20 wątków
Dekoratornia (ta nowa z grupą kilku prowadzących) jest tez w tv na tv4. Teraz jest program stworzony przez dawne prowadzące Dekoratorni który nazywa sie Szybkie Metamorfozy. Generalnie dużo jest tego typu programów w zależności od kanału.
Ja preferuję (poza dekoratornią którą oglądam już od lat ), DOMO plus a tam z polskich programów :

Domowa Odnowa: standardowo, Trójka prowadzących( dwie Projektantki i przedstawiciel zajmujący się sprawami technicznymi) aranżują wybraną przestrzeń i remontują ją w szybkim terminie. Używają raczej gotowców z katalogów sponsorów programów (Curver, Psb mrówka, Dekoria itp) więc w każdym projekcie znajdują się w sumie powtarzalne elementy ze zmienionymi fakturami i kolorystyką (typu poduchy,pufy,zasłony, kosze, pojemniki). Nie widzę tam za dużo szaleństwa i innowacji (raczej za dużo w układzie też się nie zmienia) ale na pewno efekt jest a skoro uzyskany w szybkim czasie i tanio to czemu nie :)

Domokreacje Właściciele dysponują określoną kwotą jaką mogą wydać na remont. Kilku projektantów z różnych pracowni aranżuje przestrzeń po czym projekty trafiają do inwestorów, a ci wybierają ten który im najbardziej odpowiada a potem to już standard czyli remont :)

Dom i wnętrze wg Ewy Mierzejewskiej E.Mierzejewska z czasopisma Dom i Wnętrze prezentuje różne zaskakujące i innowacyjne ( nie ukrywajmy, że też drogie) wnętrza. Twórcy tych przestrzeni opowiadają skąd pomysły itp. Często te same wnętrza są również w magazynie. Dobry program do podejrzenia ciekawych, odważnych rozwiązań i wykorzystania ich w ciekawy tańszy sposób :)

hotelove : córka Katarzyny Grocholi, Dorota Szelągowska jedzie na dobę do hotelu gdzieś w Polsce. Prezentuje jego wnętrza, sprawdza wygodę, dania w restauracji a nawet testuje lóżka skacząc na nich jak dziecko :) Sprawdza też czy hotel jest w stanie załatwić jej określoną rozrywkę np wyprawę na wspinaczkę linową z instruktorem czy matę do jogi na 6 rano. Ciekawy sposób na odkrycie teraz modnych hotelowych wnętrz i być może znalezienie miejsca na wycieczkę z rodziną ,przyjaciółmi.

Mój pierwszy dom : Czyli z kamerą wśród budowy. Program towarzyszy rodzinie budującej swój pierwszy dom w każdej chwili jego budowy. Widzimy wzloty i upadki, problemy wynikające z budowy a także cały proces jak powstaje dom. Uzyskujemy też cenne wskazówki.
jeśli chodzi o zagraniczne programy to na pewno jedne z najlepszych to :

Candice wie wszystko : (kanada). Candice Olson to szalona dekoratorka wnętrz przekształcająca każdą przestrzeń w przytulne ciepłe wnętrze korzystając ze zróżnicowanych tkanin i oświetlenia. To jedna z jej tajnych broni :) . Do tego nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania i mnóstwo miejsc do siedzenia wszystko to razem tworzy wnętrze idealne w wg zawsze świetnej kolorystyce (Candice ma nawet swoją paletę kolorów farb w jednej ze znanych marek). Podoba mi się, że prezentuje jak niektóre z jej pomysłów typu wezgłowia łóżek czy przechodzące metamorfozę fotele powstają w warsztatach. Wszystko zakrapiane poczuciem humoru :))

Grand Designs : (Wielka Brytania) Wielkie projekty, czyli mój ulubieniec Kevin McCloud na budowie domów marzeń. Jest to prezenter idealny. Doradza, wspiera a nawet pomaga w pracach budowlanych. Obserwujemy jak piękne konstrukcje wznoszą się z upływem czasu tworząc wymarzone domy. I to w różnych warunkach (nawet barka na wodzie albo aranżacja i przebudowa latarni morskiej czy stacji ratowniczej)

Kurs projektowania : inwestor chcący zmienić jedno z pomieszczeń w swoim domu rozpoczyna szybki kurs pod okiem profesjonalnych projektantów którzy pokazują mu rozwiązania idealne, jak dopierać kolory, faktury itp. Później dostaje do dyspozycji sztab stolarzy i wykonawców którzy pomagają mu w realizacji wymyślonego przez właścciela projektu po uwzględnieniu sugestii profesjonalistów. Na koniec mentor ocenia uczestnika :) Nagrodą jest piękne wnętrze.

Salon pod chmurką : Architekt zieleni( i model :) ) Jamie Durie projektuje innowacyjne i nietuzinkowe ogrody salony w dotychczas standardowych ogrodach Australijczyków. Po spotkaniu z właścicielami decyduje jaki styl odpowiadałby im (styl z jakiego regionu) i wybiera się w poszukiwaniu inspiracji na tereny Stanów zjednoczonych. Robi tam mnóstwo zdjęć charakterystycznych elementów krajobrazu i ciekawych rozwiązań tamtejszych mieszkańców żeby przekształcić to w ogród z rozmachem w Australii. Zazwyczaj jest to mnóstwo podestów z otwartą jadalnią, kominkami, paleniskiem, potokiem, basenem, wodospadem itp :) wszystko jest przemyślane i idealnie wykonane. Czuć tam klimat z określonego regionu. Nie sposób przejść obok takiego rozwiązania obojętnie i bez wielkiego WOW :) !

Generalnie można powiedzieć że wszystkie programy na Domo są warte uwagi na pewno opiszę więcej w najbliższym czasie :)
Pozdrawiam
marta
avatar
KasiaF, 01 January 2014 o 16:43
Ranking: 1 pkt., 8 komentarzy, 0 wątków
"Karpaty dyzajn" - rodzima produkcja prezentująca rzemieślników i artystów z Beskidu Niskiego, zakochanych w malowniczych, polskich górach. Przykładowo:
  • Absolwent filozofii, który wyplata sznury z siana i tworzy z nich misy, czy wręcz rzeźby.
  • Muzyk i stolarz w jednej osobie, który wytwarza autorskie instrumenty muzyczne inspirowane wzorami z średniowiecza...

Generalnie autorzy przedstawiają barwną kolekcję osobowości. Jutro będzie kolejny odcinek na Domo+HD.