avatar wątek założył:
AGNI
Oct. 29, 2012, 10:24 p.m.
0
odsłon: 1133, komentarzy: 0 / 0

Vinci: portal do społecznościowego projektowania

Artykuł opublikowany na portalu DesignAlive dn.5/11/2012

Vinci: portal do społecznościowego projektowania

Okazuje się, że projektantem wnętrz może być każdy, pod warunkiem, że dysponuje jakimś wnętrzem - realnym lub wirtualnym - i że ma prawdziwy dostęp do wirtualnego Internetu.


Salon Wojtka według jego własnego pomysłu

Vinci.org.pl ma ambicję być (podobnie jak jego wielki imiennik) narzędziem wszechstronnym i uniwersalnym, a przy tym darmowym. Vinci nie wymaga ściągania ani instalowania , co odpowiada ogólnoświatowej tendencji do przenoszenia tradycyjnych aplikacji, działających na komputerze użytkownika, do sieci WWW (NetTrack). Jest to wynik zwiększającej się wciąż liczby internautów, którzy w ogromnej większości korzystają z komputera w domu i nie chcą go obciążać kolejnymi, nowymi aplikacjami.


Salon Wojtka według pomysłu jego żony Ani

Użytkownik Vinci, po zaprojektowaniu swojego pokoju on-line, które jest tak proste, że nawet dziecku nie nastręczyłoby żadnych problemów, zapisuje projekt na serwerze vinci.org.pl. Następnie może go opublikować, aby był on dostępny dla innych użytkowników. Tak oto można zasięgnąć fachowej porady, pochwalić się, albo po prostu podyskutować przy kawie. Tym 'innym' użytkownikiem może być doświadczony projektant, elektryk, sprzedawca mebli, a nawet ta ładna koleżanka z pracy. Największym atutem jest to, że wszystkie te osoby mogą na bieżąco i jednocześnie współpracować nad jednym i tym samym projektem, obserwując i komentując wzajemnie swoje poczynania.


Salon Wojtka według Twojego autorskiego pomysłu - naciśnij i przestawiaj meble

Portal vinci.org.pl oferuje również biblioteki gotowych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak drzwi, okna, meble i innych artykułów gospodarstwa domowego (dobre miejsce dla promocji nowych dizajnerskich pomysłów). Już na pierwszy rzut oka widać, gdzie zmieści się sofa, gdzie stół dla pięciu osób, a gdzie zabraknie miejsca na lampę. Warto to rozeznać zwłaszcza przed podjęciem trudnej do cofnięcia decyzji o kupnie mieszkania, bo może się okazać, że zgrabny salon jest jednak za mały, a sypialnia, choć zdoła zmieścić łóżko małżeńskie, to nie pomieści już samego małżeństwa.

Cena od ok. 0 zł do ok. 0zł
Więcej: vinci.org.pl

Agnieszka Gniado
Komentarze
avatar
AGNI, 29 October 2012 o 22:24
Ranking: 28 pkt., 4 komentarzy, 10 wątków